Wybierz miasto
Puszczanie mydlanych baniek to zabawa nie tylko dla najmłodszych.

Czy i my, dorośli, nie chcielibyśmy choć przez kilka chwil poczuć się wolni jak dzieci? W piątkowe popołudnie (14.08) na rynku Manufaktury będzie można puszczać bańki dowolnej wielkości i kształtu. Przygotowane są też konkursy z „bańkowymi” nagrodami.


W Manufakturze pojawią się animatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Baniek Mydlanych, którzy przez całe wakacje odwiedzają największe polskie miasta. Na rynku przed Beach Barem, przy scenie, z kilkudziesięciu wiaderek będzie rozlewany specjalny płyn, służący do robienia baniek. Płyn będzie produkowany na bieżąco, aby każdy mógł wypuścić w niebo tęczową kulę. Ci, którzy o godz. 15.00 zjawią się na rynku Manufaktury, otrzymają bezpłatnie wszelkiego rodzaju sprzęt, służący tej zabawie. Organizatorzy wręczą uczestnikom festiwalu około stu takich przedmiotów. To umożliwi wykonywanie mydlanych baniek o wielkich rozmiarach! Można oczywiście przynosić własne urządzenia do robienia baniek. Na miejscu będzie też czynny punkt sprzedaży sprzętu oraz bańkowego płynu.

 

Na umówiony znak wszyscy uczestnicy zabawy naraz zaczną puszczać bańki – mówi jeden z organizatorów imprezy, Miłosz Kędzierski – To sprawi, że na około pół godziny wszyscy znikną w zaczarowanym, bańkowym świecie. I mamy nadzieję, że nad Łodzią pojawią się dzięki temu tysiące małych i dużych baniek mydlanych… W innych miastach wyglądało to świetnie: ludzie przychodzą, spotykają się w jednym miejscu i zarażają się pozytywną energią.


Po tej pierwszej, magicznej zabawie w bańki mydlane rozpoczną się konkursy. Do wygrania będą m.in. atrakcyjne urządzenia do produkcji baniek, płyn mydlany, koszulki, długopisy i inne gadżety, związane z festiwalem. W tym czasie osoby nie biorące udziału w konkursach przez cały czas będą mogły wyczarowywać bańkowe cuda, bo organizatorzy zadbają o to, by płynu w wiaderkach nie zabrakło. To wszystko przy najnowszych, muzycznych hitach tego lata! Bańkowy festiwal potrwa na rynku Manufaktury około trzech godzin, między 15 a 18.00.


Oceń:  (0)  (0) Komentarze(0)
Kategoria: Wydarzenia | Miasto: Łódź (ŁÓDZKIE)
Wyświetleń: 473


Aby dodać komentarz, należy się zalogować.