Wybierz miasto


Profil użytkownika


avatar
Nazwa: Kriss_78
Miejscowość: Cała Polska
Email: marta_zablonska@interia.pl
Województwo: wielkopolskie
Zawód: pracownik usług
Użytkownik od: 2015-07-23Własności przesłane przez użytkownika:

TytułAdresOpisObrazData dodania

Wczorajszy dzień, kiedy to na trasę w Gdyni i Rumi wyruszyło niemal 2 tys. zawodników, przejdzie już na zawsze do historii tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Zgodnie z oczekiwaniami pierwszy na mecie przy skwerze Kościuszki zameldował się znakomity Niemiec Nils Frommhold. Ze sporym zapasem złamał on magiczną barierę 4 godzin i tak jak wcześniej zapowiedział kibicom, przerwał wstęgę po 3 godzinach i 54 minutach. Widzowie przywitali go na stojąco, a uradowany Niemiec krótko po dotarciu na metę uraczył się łykiem piwa i przybijał "piątki" z kibicami.

- To była znakomita impreza - powiedział Frommhold. - Kibice byli fantastyczni. Za rok powrócę do Gdyni bronić pierwszego miejsca.

W czterech godzinach zmieścił się także drugi zawodnik na mecie, Ukrainiec Anton Błochin. Kibice mocno liczyli, że sztuka ta uda się również nadspodziewanie dobrze spisującemu się Polakowi Miłoszowi Sowińskiemu. Zagrzewany do walki 20-latek dał z siebie wszystko i po dotarciu do mety padł wyczerpany na ziemię. 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegiem pokonał ostatecznie w 4 godziny i 5 minut. Oznacza to jednak, że w pięknym stylu wywalczył prawo startu w mistrzostwach świata w Sunshine Coast w Australii, na dystansie half-Ironmana.

Wśród kobiet wygrała również Niemka. Diana Riesler dotarła do mety w czasie 4 godzin i 26 minut. Bardzo długo się wydawało, że za jej plecami przybiegnie Polka Ewa Komander. Na trasie półmaratonu opadła jednak nieco z sił i ostatecznie musiała zadowolić się trzecim miejscem. Wyprzedziła ją koleżanka z reprezentacji Polski Paulina Kotfica.

Jednak nie tylko czołowi sportowcy, ale wszyscy, którym udało się dotrzeć do mety, witani byli owacyjnie przez kibiców. Niektórzy z zawodników po pokonaniu dystansu half-Ironmana dawali publiczności prawdziwe show. Tańczyli, śpiewali, przybijali "piątki". Wszystkich przebił jednak jeden z uczestników, który kiedy już rozprawił się z mierzącą łącznie 113 km trasą, upadł na kolana i oświadczył się swojej partnerce. Przy ogłuszających wręcz brawach kibiców oświadczyny zostały przyjęte.

Oczy widzów skierowane były także na licznych celebrytów, którzy pojawili się na trasie w Gdyni i Rumi. Najszybszy z nich, prezenter telewizyjny Maciej Dowbor, dotarł do mety w czasie 5 godzin i 10 minut. Zagrzewany do walki przez liczne grono przyjaciół i kibiców, z barierą 5 godzin i 30 minut rozprawił się także sopocianin Przemysław Miarczyński, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w klasie RS:X. Zdumiewająco dobrze poradził sobie na trasie aktor Kuba Wesołowski, który dotarł na metę krótko po znakomitym żeglarzu. Drugi rok z rzędu barierę 6 godzin złamała także urodziwa aktorka Karolina Gorczyca.

 

2015-08-17 10:51

Nie można się kąpać od Rewy aż po gdańskie Stogi.
- Warunki pogodowe są wymarzone do tego, żeby sinice się rozmnażały - mówi Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak. Jak dodaje, niestosowanie się do zakazu kąpieli może powodować dolegliwości jelitowo-żołądkowe w przypadku napicia się wody oraz problemy skórne od samego zetknięcia się z sinicami.

 

2015-08-17 10:51

Mimo wakacji deweloperzy nie zwalniają, można mówić nawet o znaczących przyspieszeniach. Z reguły premiery nowych inwestycji odbywały się według kalendarza targów mieszkaniowych - na wiosnę i jesienią, tymczasem tegoroczne lato obfituje w prawdziwy ich wysyp.

Według badań firmy REAS, na koniec II kwartału 2015 r. deweloperzy oferowali w Trójmieście 5,7 tys. lokali: oferta w ciągu kwartału wzrosła o 5,4 proc. Od tego czasu przybyło co najmniej kilkaset nowych M.

Co więcej, podaż praktycznie równoważy się z popytem. Jak wskazują dane REAS, w naszej aglomeracji nowe mieszkania wyprzedają się średnio zaledwie w ciągu 3,7 kwartału od chwili pojawienia na rynku. To najlepszy wynik z całej Polski.

Jednocześnie w ciągu II kwartału br. odnotowano spory, wynoszący niemal 7 proc., wzrost cen nowych mieszkań. Tak duży skok to nie tylko efekt podwyżek wprowadzanych przez deweloperów (a te są w przypadku nowych, debiutujących inwestycji, w zasadzie z góry do przewidzenia). Dlaczego?

Po pierwsze cena - zwłaszcza w nowych lokalizacjach, ma z reguły charakter sondażowy, po drugie - dobra sprzedaż ułatwia deweloperom kredytowanie inwestycji. Dlatego gotowi są pierwsze mieszkania sprzedać taniej. Jednak z tego powodu część najbardziej atrakcyjnych może być na pierwszym etapie niedostępna (zarezerwowana): skoro wiadomo, że nietrudno będzie na nie znaleźć nabywców - to po co sprzedawać taniej?
Inżynieria finansowa...

Jednak zwyżka średniej ceny (zwłaszcza w Gdańsku) wynika również z tego, że w minionym kwartale wprowadzono na rynek kilkanaście inwestycji o ponadprzeciętnych cenach. Według wyliczeń analityków serwisu Tabelaofert.pl, mediana ofertowych stawek za lokale z pierwszej ręki w Trójmieście sięga teraz 299 tys. zł, podczas gdy na początku roku oscylowała na poziomie ok. 286 tys. zł.

Najlepiej sprzedają się małe mieszkania 2- i 3-pokojowe, gdyż głównie na takie lokale klienci mają zdolność kredytową. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kawalerki, kupowane przez inwestorów na wynajem. Z drugiej strony, nie brakuje chętnych na oferty droższe, z wyższej półki, w atrakcyjnej lokalizacji.

- Trójmiasto to duży ośrodek biznesowy, akademicki i turystyczny, który w ostatnich kwartałach przeżywa istny boom inwestycyjny - deweloperzy chętnie budują tu kolejne osiedla mieszkaniowe oraz przystępują do realizacji wielu projektów komercyjnych - zauważa Tomasz Sznajder, wiceprezes Polnordu.

2015-08-17 10:51
Termin imprezy:
2015-09-12 - 2015-09-13

Zapraszamy na III Targi Zdrowia pod hasłem: "Uroda, profilaktyka, zdrowa żywność i leczenie", które odbędą się w godz. 10.00 – 17.00.

Impreza będzie miała na celu szeroko pojętą promocję zdrowia. Na stoiskach będą mogły się więc zaprezentować:

- prywatne przychodnie i gabinety lekarskie,
- gabinety fizjoterapeutyczne i sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym,
- poradnie dietetyczne,
- salony kosmetyczne, fryzjerskie i salony SPA,
- sklepy zielarskie,
- siłownie i firmy oferujące różne formy aktywnego spędzania czasu,
- sklepy ze zdrową i ekologiczną żywnością oraz z suplementami diety,
- sklepy z urządzeniami do przygotowywania zdrowej żywności, urządzeń do pielęgnacji twarzy i ciała,
- sklepy oferujące naturalne kosmetyków, odzież wyszczuplającą,
- wydawnictwa o tematyce zdrowotnej i inne.

Każdy wystawca będzie miał możliwość wygłoszenia godzinnego wykładu, po uprzednim ustaleniu dnia i godziny z organizatorem.

Zgłoszenia wystawców przyjmujemy telefonicznie, faksem, e-mailem lub pocztą do 9.09.2015r.

Informacje dodatkowe znajdą Państwo tutaj
Firmy i osoby zainteresowane uczestnictwem w targach prosimy o kontakt: biuro@jard.pl, tel. 85 66 28 100, kom. 608 799 335

2015-08-17 10:52
Termin imprezy:
2015-06-24 - 2015-08-17

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII edycji konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2015 – etap regionalny”.

Konkurs ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turystom produktów turystycznych, a także ich promocję. Jest o co walczyć - do wygrania jest nie lada gratka – Miano Złotego Certyfikatu, a także Kampania promocyjna prowadzona przez Polską Organizacją Turystyczną o wartości nie mniejszej niż 100 000 złotych!.

Wzorem lat ubiegłych Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna pełni funkcję regionalnego koordynatora tego przedsięwzięcia. Produktom turystycznym, wyłonionym przez Kapitułę PROT, zostaną przyznane w danym roku 3 Certyfikaty PROT oraz Wyróżnienia Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezesa PROT oraz inne nagrody.

Zgłoszenia do etapu regionalnego przyjmowane są za pomocą aplikacji konkursowej, która funkcjonuje pod adresem: http://konkurs.pot.gov.pl .
Termin zgłaszania propozycji mija z dniem 17 sierpnia 2015 r.
Regulamin etapu regionalnego konkursu znajduje się na www.podlaskieit.pl oraz www.polskapodajdalej.pl

Dodatkowe informacje:
- tel.: 85 653 77 97
- e-mail: mateusz.kuzmicki@podlaskieit.pl

Organizator
Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna
Polska Organizacja Turystyczna

2015-08-17 10:52
Termin imprezy: 2015-08-30

Zapraszamy na tegoroczną odsłonę akcji "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok" polegającej na bezpłatnym oprowadzaniu przez przewodników turystycznych po trasach tematycznych w mieście.

30.08.2015 – Spacer po Wygodzie
Przewodnicy czekają przy wejściu do sklepu PSS „Wygoda”.

Wyruszą 4 grupy w godz. – 10.00, 11.00, 12.00, 13.00

2015-08-17 10:52
Termin imprezy: 2015-08-23

Po kilku latach nieobecności Białegostoku na triathlonowej mapie Polski, w tym roku impreza łącząca pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie zawita do naszego miasta! Elemental Tri Series - tak nazywa się nowy, ogólnopolski cykl triathlonowy, który zainauguruje w Olsztynie, drugi etap odbędzie się w Strawczynie k. Kielc, natomiast wielki finał odbędzie się własnie w Białymstoku.

17.05.2015 – Elemental Triathlon Series Olsztyn
02.08.2015 – Elemental Triathlon Series Strawczyn
23.08.2015 – Elemental Triathlon Series Białystok


Wszystkie imprezy wchodzące w skład Elemental Tri Series 2015 będą rozgrywane na dystansach olimpijskim bez draftingu (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu) oraz sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5), gdzie do wygrania będą główne nagrody.

Rejestracja do całego cyklu Elemental Tri Series 2015 już się rozpoczęła, a zapisać można się na oficjalnej stronie imprezy www.triathlonseries.pl

Do startu w zawodach zachęcamy zarówno zawodowców jaki i zawodników amatorsko uprawiających sport. Limity czasu jakie zostały ustalone przez organizatora są na tyle duże, że każdy nawet najbardziej początkujący triathlonista powinien zmieścić się w limicie!

Program imprezy 23.08.2015

- godz. 08.00–10.00 - wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów)
- godz. 08.00–10.00 - wprowadzanie rowerów do strefy zmian
- godz. 10.15 - oficjalne otwarcie ELEMENTAL Tri Series (okolice strefy zmian)
- godz. 10.30 - odprawa techniczna (okolice strefy zmian)
- godz. 11.00 - start dystans sprint
- godz. 12.00 - start dystans olimpijski
- godz. 16.00–16.30 - wydawanie rowerów ze strefy zmian
- godz. 16.00 - zamknięcie trasy
- godz. 16.00–16.30 - ceremonia wręczania nagród

Organizatorzy
Miasto Białystok
BOSiR Białystok
Labosport Polska
Event Expert

2015-08-17 10:52

Nie znalazłem dotąd szybszego i lepszego jedzenia na telefon w centrum. Od czasu do czasu zamawiamy sobie pizzę lub inne smakołyki do domu i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Jedzenie jest uczciwe i smaczne. Istotną rzeczą jest też czas dostawy - tutaj oscylujący w granicach 30 minut. Zawsze będę miło pamiętał mistrzowską dostawę w szczycie ruchu przeświątecznego. Dostawca pokonał ok. 2 km (kilka wiecznie zapchanych, newralgicznych skrzyżowań) dzielące mój dom od lokalu w 20 minut od złożenia zamówienia. Biorąc pod uwagę fakt, że potrawy należało i przygotować i dostarczyć jest to dla mnie mistrzostwo świata. Jakość potraw była przy tym na wysokim poziomie, więc stanowczo wykluczam podgrzewanie itp.
Zdarzyło mi się jeść także w lokalu - typowe bistro bez estetycznych uniesień. Czysto, schludnie i przyzwoicie. Klienci z różnych półek, bez kwiatów z Wildy, ale zdarzają się specyficzne indywidua. Obsługa neutralna, ale w dużej obsadzie - każdy odpowiedzialny za swoje poletko - pizza, kabab(p), pizza, kasa etc. W przypadku zamówień telefonicznych też nie mam zastrzeżeń - wszyscy są zawsze bardzo mili i profesjonalni.
Rozbudowane menu - wszystkie potrawy z nutką lekko turecką, ale każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.
Ceny ogólnie niewysokie i adekwatne do jakości i wielkości porcji

2015-07-24 14:57